SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Stekhuv 9287484
*
nr 928 7484
Stekhuv
Pläter, England, längd: 31
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2014
kl 18:31:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 17:53:07
1
800 kr
1/12 18:26:36
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver stekhuv ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Stekhuv
nr 928 7484
Stekhuv
Pläter, England, längd: 31
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/12 17:53:07 | 1 | 800 kr |
1/12 18:26:36 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa nysilver pläter silver stekhuv ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41